Piafka-blog wnętrzarski

Piafka.pl to blog pełen pasji, kreatywności i pozytywnej energii! Pokazujemy tu nasze projekty DIY, związane zarówno z majsterkowaniem, szyciem, jak i wycinankami z dziećmi. Inspirujemy do zmieniania swojego otoczenia, by pasowało wszystkim mieszkańcom. 

Choć lubimy określać to miejsce jako blog wnętrzarski lub blog lifestylowy z elementami rodzicielstwa, nie znajdziesz tu moralizatorskich, przemądrzałych tekstów, bo nie uważamy się za ekspertów w tych dziedzinach. Dzielimy się naszym doświadczeniem, małymi sukcesami, ale i porażkami. Zapraszamy Cię do naszego świata!


Na tym blogu możecie się spodziewać tutoriali DIY, inspiracji wnętrzarskich, grafik do pobrania, wskazówek dotyczących organizacji czasu, tematów związanych z dziećmi, a także poszukiwania balansu pomiędzy macierzyństwem a własnym rozwojem (#przydzieciachtezsieda).

O NAS

Kaja

Autorka i założycielka bloga. Miłośniczka DIY, fotografii, powolnego, spokojnego życia oraz idei zero waste. Z wykształcenia informatyczka (choć prawie skończyłam digital design, a bardzo chciałam psychologię, ale oba kierunki rzuciłam). 

Myślę, że życie bez pasji jest nudne, niepełne. Choć moje wiele razy musiałam zmieniać (o wcześniejszych możesz przeczytać tutaj), dostosowuję się do sytuacji i zawsze szukam czegoś, z czego będę czerpać radość. Teraz, oprócz majsterkowania czy szycia, najczęściej są to mini projekty DIY wymyślane dla dzieci, w ramach domowego przedszkola.

Chcesz wiedzieć o mnie więcej? Przeczytaj 40 faktów o mnie na moje 30 urodziny.

Bartek

Cierpliwie znoszący pomysły Kaji mąż, który od pewnego czasu współtworzy to miejsce. Bywa fotografem, autorem wpisów, pomocną przy DIY ręką, ale przede wszystkim wielkim wsparciem dla mnie. Z wykształcenia inżynier wiertnictwa, aktualnie spełnia się we własnej firmie IT. Najlepszy tata na świecie. 

Bartek nie tylko jakoś ze mną wytrzymuje, ale też pomaga w realizowaniu pasji - jeździ po mieście za łupami z OLX, przynosi ciężkie skarby spod śmietnika. To od niego nauczyłam się podążania własną drogą, dystansu do siebie i właśnie grzebania w śmieciach ;-) Chciałabym zobaczyć moją minę, gdy 12 lat temu opowiadał mi o spodniach znalezionych na wysypisku! A teraz sama znajduję skarby porzucone przez innych.

Lila i Roszek

Małe dzidzioki (3.5 i 1.5 roku), które najchętniej okupują nasze ramiona skutecznie uniemożliwiając realizacje projektów DIY ;-) Ale kiedy już schodzą na ziemię, z radością obserwujemy ich dziecięcy świat. Codzienność z nimi jest na tyle ekscytująca, że rozważamy edukację domową.
Lila to bardzo energiczna dziewczynka, która kocha książki, Krainę Lodu i wymyślanie przygód dla swoich zwierzątek, ludzików Duplo czy lalek.
Roszek intensywnie próbuje dogonić siostrę, a spokojniejsza natura wcale mu w tym nie przeszkadza. Uwielbia muzykę, kreatywne zajęcia, wszelakie sortery.


Zapraszamy Cię także do obserwowania naszych mediów społecznościowych!

Instagram - gdzie znajdziesz relacje z naszej codzienności, pomysły na kreatywne zabawy z małymi dziećmi, relacje z podróży 

Facebook - linki do nowych wpisów na blogu, a także przypomnienia starych, pasujących do okoliczności/czasu 

Youtube - raczkujący kanał z tutorialami DIY

Jeśli planujesz większe sprzątanie domu, zobacz naszą grupę na Facebooku - zorganizuj swój dom, gdzie prowadziliśmy kilka wyzwań związanych z organizacją (pliki, rozpiski, wskazówki ciągle są dostępne i aktualne). 

Koniecznie też zapisz się do naszego NEWSLETTERA.