Piafka-blog wnętrzarski

8 pomysłów na prezent walentynkowy DIY

5 lut 2016


W Polsce walentynki cieszą się coraz większą popularnością. Niezależnie od tego czy lubicie i obchodzicie ten dzień, czy też jesteście jego przeciwnikami, pomysły na własnoręcznie robiony prezent dla ukochanej osoby przydadzą się zawsze. Zobaczcie, jak szybko i tanio możecie zrobić wyjątkowe walentynkowe upominki.


Razem z mężem nie jesteśmy fanami tego dnia, ale obchodzimy wiele innych okazji. Myślę, że takie podarunki wykonane własnoręcznie mają dużo większe znaczenie niż kolejne gadżety kupowane w sklepach. Większość z propozycji, jakie tu znajdziecie, można wykonać szybko i tanio, to idealne prezenty walentynkowe w wersji last minute. Część przetestowałam osobiście, a na kilka trafiłam szukając inspiracji i tak mi się spodobały, że muszę je Wam pokazać.

Jako informatyk nie mogłabym nie docenić wspaniałego zbioru pomysłów na walentynki dla geeków. Są świetne i takie nietypowe! Zobaczcie sami, jestem pewna, że rozbawią niejednego faceta, a i sporo kobiet je doceni.

Okazuje się, że AdBlock blokuje zdjęcia osadzone z Pinterestu. Czy ktoś z Was przez przypadek nie wie, jak sobie z tym poradzić??? Jeśli chcecie zobaczyć cały post, polecam wyłączenie na chwilę blokowania reklam i obiecuję, że żadnych tutaj nie dodałam ;-) 

Zdrapki

Ten pomysł kiedyś wykorzystałam, ale zdrapki się skończyły i nie mam Wam, jak pokazać. Użyłam do tego zwykłych kolorowych kartek, białej kredki świecowej (można ją zastąpić świeczką) i srebrnej farbki. Na każdej zdrapce znajdywały się trzy pola, które skrywały różnorakie nagrody - było wyjście do kina, wycieczka, romantyczny spacer. Bardziej praktyczne są małe wyręczacze z codziennych obowiązków, jak umycie auta, zrobienie obiadu czy zajęcie się dziećmi w jego wieczór. Zobaczcie mini tutorial znaleziony na Pintereście.Prawda, że ciekawie się prezentują? 

52 rzeczy, które kocham w Tobie najbardziej


Do wykonania tego prezentu walentynkowego potrzebujecie talii kart, dziurkacza, sznurka, kleju, nożyczek i zwykłych białych kartek. Na odwrocie każdej karty naklejacie wyciętą kartkę, na której piszecie jeden z powodów, dla których kochacie swoją drugą połówkę. 


Ten prezent to świetne ćwiczenie na kreatywność. Wiecie, jak ciężko jest wymyślić i ująć w słowa 52 powody? Polecam Wam wykonanie tego prezentu - dostarcza dużo radości.

Album z Waszymi zdjęciami


Ten prezent DIY jest dość czasochłonny, ale moim zdaniem najbardziej wartościowy. Właśnie od takiego zeszytu zaczęła się moja mała przygoda ze scrapbookingiem, dzięki której poznałam pop-up (niżej znajdziecie tutorial na kartkę w tym stylu). Przy wykonaniu takiego prezentu panuje zupełna dowolność. Możecie powklejać wspólne zdjęcia, pamiątki, dorzucić do tego cytaty, opisy wspomnień. Ciekawe będą też albumy, które skupiają się wokół jakiegoś szczególnego wydarzenia: wspólnych wakacji, przygotować do ślubu, opis poszczególnych rocznic, które obchodziliście. Zeszyt nie musi być aż tak gruby, jak mój, czasami nawet kilka kartek może być ciekawych, jeśli zawierają piękne wspomnienia uwiecznione na zdjęciach. 


Podczas tworzenia takiego albumu warto posiłkować się grafikami znalezionymi w Internecie, własnymi rysunkami, kolorowymi kartkami.


Miłosne kupony

Idea prezentu jest podobna, jak przy zdrapkach - dajemy ukochanej osobie coś niematerialnego, do wykorzystania w dowolnym momencie. Przy kuponach świetnie sprawdzają się podarki w postaci codziennych miłych gestów: śniadanie do łóżka, masaż, wyręczenie w obowiązkach.

Miła wiadomość

Kilka miłych słów potrafi umilić każdy dzień! Możecie zostawić karteczki z komplementami czy życzeniami w szufladzie ukochanego albo portfelu. Mnie urzekła wiadomość ukryta w spinaczu.


Kartka walentynkowa

Kartki przygotowane własnoręcznie potrafią być przepiękne. Chociaż wiele osób kojarzy je z laurkami, myślę, że bardzo niesłusznie. Niektóre wymagają naprawdę dużych umiejętności i to nie tylko artystycznych. Zobaczcie kilka pomysłów na ciekawe kartki walentynkowe. Pamiętajcie, żeby w środku kartki umieścić romantyczny wierszyk, wyznanie czy zabawną sentencję! 
Kłódka z grawerem


Zwyczaj przypinania miłosnych kłódek na mostach przywędrował do nas aż z Florencji. Zakochani przypinają swoją kłódkę miłości na moście, a kluczyk wrzucają do rzeki, co ma symbolizować trwałość uczucia i związku. Na walentynki możecie podarować ukochanej osobie taką kłódkę z wygrawerowanymi (albo napisanymi permanentnym markerem) Waszymi inicjałami, po czym udać się wspólnie na romantyczny spacer na pobliski most. 

Pyszności


Upieczona przez Was muffinka czy śniadanie do łózka, to drobne przyjemności, które zaskoczą i ucieszą większość osób. Nie wymagają dużego nakładu pracy, a jednak pozwalają pokazać Wasze uczucia.A czy Wy obchodzicie walentynki? Co myślicie o prezentach walentynkowych robionych własnoręcznie?

Pozdrawiam,
Kaja

Podobało Ci się? Podaj dalej
11 komentarzy
 1. DIY super szczególnie podoba mi się pomysł z albumem :D moj mąż ma jednak inne zachcianki co do prezentu :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Album strasznie pracochłonny, ale miło się do niego wraca co jakiś czas. To jednak dużo fajniejsze niż przeglądanie zdjęć na komputerze. Najważniejsze żeby prezent podobał się obdarowywanej osobie ;-)

   Usuń
 2. Świetne pomysły. Najbardziej podoba mi się chyba ten z talią kart i powodami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ile radości daje wymyślanie tych powodów! Trzeba mocno pokombinować i sporo powspominać :)

   Usuń
 3. Nie ma nic piękniejszego niż własnoręcznie przygotowane prezenty, zwłaszcza z takiej okazji:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak myślę :) Chociaż ostatnio z braku czasu coraz więcej prezentów daję kupnych...

   Usuń
 4. Mi się najbardziej podobają zdrapki :) Świetny pomysł!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdrapki chyba bardziej cieszyły mnie niż obdarowanego :D Ale jak nie kochać zdrapek??

   Usuń
 5. Oczywiście, że obchodzimy, choć w tym roku musimy się sporo natrudzić, by wygospodarować choć trochę czasu dla siebie. Klasycznych upominków sobie nie dajemy, zazwyczaj jest to wypad do kina czy restauracji. Tym razem jednak stawiam na słodkości - w sobotę rano będę piekła czekoladowe ciasteczka z ziarnami kawy oraz szarlotkę z szarą renetą - mniam :-)
  Z podanych przez Ciebie prezentów bardzo spodobała mi się talia kart pełna miłosnych wyzwań (pozwala sobie uporzadkować pewne sprawy w głowie :-) oraz wyręczanie w codziennych obowiązkach :-) Pozdrawiam serdecznie!
  PS. I trzymam kciuki za Kobietę z Pasją :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aż się głodna zrobiłam :D Tobie również powodzenia i do zobaczenia w Warszawie ;-)

   Usuń
 6. Anonimowy6/09/2023

  👋it 𝗒𝗁𝗎𝗌𝖻𝖺𝗇𝖽 𝗅𝖾𝖿𝗍 𝗆𝖾 𝗂𝗍 𝗐𝖺𝗌 𝗌𝗈 𝗁𝖺𝗋𝖽 𝖨 𝗐𝖺𝗌 𝖽𝖾𝗏𝖺𝗌𝗍𝖺𝗍𝖾𝖽 𝖺𝗇𝖽 𝗂𝗍 𝖺𝖿𝖿𝖾𝖼𝗍𝖾𝖽 𝗆𝗒 𝗐𝗈𝗋𝗄 𝖨 𝖺𝗅𝗆𝗈𝗌𝗍 𝗀𝖺𝗏𝖾 𝗎𝗉 𝖻𝗎𝗍 Dr atankele 𝗐𝗁𝗈 𝗁𝖾𝗅𝗉𝖾𝖽 𝗆𝖾 𝗀𝖾 𝗍 𝖻𝖺𝖼𝗄 𝗆𝗒 𝗅𝗈𝗏𝗂𝗇𝗀 𝗁𝗎𝗌𝖻𝖺𝗇𝖽 𝖺𝗇𝖽 𝗍𝗈𝖽𝖺𝗒 𝗂 𝖺𝗆 𝗍𝗁𝖾 𝗁 𝖺𝗉𝗉𝗂𝖾𝗌𝗍 𝗐𝗈𝗆𝖺𝗇 𝗍𝗁𝗂𝗇𝗀𝗌 𝖼𝖺𝗇 𝗌𝗎𝗋𝖾 𝗍𝗎𝗋𝗇 𝖿𝗋𝗈𝗆 𝖻𝖺𝖽 𝗍𝗈 𝗐𝗈𝗋𝗌𝖾 𝗐𝖾 𝗌𝗍𝖺𝗒 𝗌𝗍𝗋𝗈𝗇𝗀 𝖺𝗇𝖽 𝗉𝗋𝖺𝗒 𝗍𝗈 𝗆𝖾𝖾𝗍 𝗍𝗁𝖾 𝗋𝗂𝗀𝗁𝗍 𝗉𝖾𝗈𝗉𝗅𝖾 𝗐𝗁𝗈 𝖼𝖺 𝗇 𝗁𝖾𝗅𝗉 𝗎𝗌.
  𝖧𝖾’𝗌 𝖺𝗅𝗌𝗈 𝗌𝗉𝖾𝖼𝗂𝖺𝗅𝗂𝗓𝖾𝖽 𝗈𝗇 𝗍𝗁𝖾 𝖿𝗈𝗅𝗅𝗈 𝗐𝗂𝗇𝗀 𝗉𝗋𝗈𝖻𝗅𝖾𝗆𝗌:..
  1) 𝖫𝗈𝗏𝖾 𝖲𝗉𝖾𝗅𝗅𝗌
  2) Pieniądze 𝖲𝗉𝖾𝗅𝗅𝗌
  3) 𝖣𝗂𝗏𝗈𝗋𝖼𝖾 𝖲𝗉𝖾𝗅𝗅𝗌
  4) 𝖬𝖺𝗋𝗋𝗂𝖺𝗀𝖾 𝖲𝗉𝖾𝗅𝗅𝗌
  5) 𝖡𝗂𝗇𝖽𝗂𝗇𝗀 𝖲𝗉𝖾𝗅𝗅.
  6) 𝖡𝗋𝖾𝖺𝗄𝗎𝗉 𝖲𝗉𝖾𝗅𝗅𝗌
  7) 𝖡𝖺𝗇𝗂𝗌𝗁 𝖺 𝗉𝖺𝗌𝗍 𝗅𝗈𝗏𝖾𝗋
  8 𝗍𝗋𝖾𝖺𝗍𝗆𝖾𝗇𝗍𝗌
  WhatsApp teraz 👇👇👇 👇 +2349135537123 lub napisz do mnie na jego e-mail atankeledr@gmail.com

  OdpowiedzUsuń