Piafka-blog wnętrzarski

Przechowywanie drukarki

22 kwi 2016


Komputer, telewizor, laptop - wszystkie te urządzenia i ich osprzęt powodują, że pod niejednym biurkiem czy szafką znajduje się plątanina brzydkich kabli. Czasami ich ukrycie jest banalnie proste i wystarczy skorzystać ze specjalnych półeczek na przewody. Ale co, gdy chcemy schować jakieś nietypowe, niewymiarowe urządzenie? W moim przypadku była to duża drukarka laserowa.

Drukarka drażniła mnie od jakiegoś czasu. Działa tylko przez USB, więc musi być w pobliżu komputera i biurka, a do tego jest masywna i po prostu brzydka. W akcie desperacji prawie kupiłam nową, zgrabniejszą. Na szczęście się opamiętałam, bo drukarka działa dobrze, mam zapasowy tusz, a do tego laserowe wydruki świetnie nadają się do transferu napisów. Problem rozwiązałam budując prostą szafeczkę z MDFu. Drukarka znajduje się na półce z kółkami, dzięki czemu można z niej szybko skorzystać. W obudowie dorobiłam dodatkowy schowek na czyste kartki. Cała szafka służy nam również jako podnóżek, więc wyszło takie 2 w 1 ;-)


Konstrukcja szafki jest bardzo prosta: trzy boczne ścianki z półką od góry (w plecach wycięty jest otwór na kabel) to obudowa. Drukarka stoi na półce z kółkami, do której za pomocą kątowników przymocowany jest przód szafki. Do tego dochodzi ładny uchwyt i ewentualnie półeczka na kartki. Moja szafka powstała z MDFu 6mm (akurat taki był pod ręką ;-)).Takie proste rozwiązanie, a efekt świetny. Teraz mam nadzieję długo się nie rozstawać z moją drukarką :)

Pozdrawiam,
Kaja 

Podobało Ci się? Podaj dalej
11 komentarzy
 1. Bardzo fajny projekt. Mam w zeszycie( z porjektami i rzeczami "to do") podobny. Moja drukarka tez straszy ;)i psuje mi wizje wnetrza a jest niestety potrzebna ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sporo niestety tych niezbędnych w codziennym życiu przedmiotów, których design nieszczególnie zachwyca. Dobrze, że większość da się poprawić albo ukryć. Czekam na Twój projekt w takim razie, coś czuję, że będzie świetny ;-)

   Usuń
 2. Sprytny pomysł! Niespodziewałam się tego, kiedy kliknęłam w ten post :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niepozorna szafka, mało kto podejrzewa co jest w środku :)

   Usuń
 3. Oj ja jeszcze bym ukryła trajzegę ( wielki komputer) mojego ukochanego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam podobnie! Ale niestety wentylacja ma pierwszeństwo nad estetyką...

   Usuń
 4. Fajnie byłoby, gdybyś pokazała też etap tworzenia - gdzie kupowałaś płytę, w jakich wymiarach, czym zbijałaś, za ile cały projekt ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwykle staram się pokazać, ale w tym wypadku akurat płytę dostałam od znajomego stolarza, docinałam ją tak, by odpowiadała mojemu modelowi drukarki (a mam wiekowy, duży sprzęt ;-)). skręcone śrubami, a od środka dodatkowo dwa kątowniki. Całość robiłam na szybko, w jeden dzień, a koszt to 0 zł, bo wszystko miałam ;-) Stąd ciężko byłoby zrobić krok po kroku taki tutorial :)

   Usuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam teraz właśnie taką drukarkę i się mieści. A w sprawie reklamy produktu zapraszam na priv ;-) Takie komentarze i tak usuwam, szkoda czasu ;-)

   Usuń
 6. Czasem starego sprzętu komputerowego trzeba się po prostu pozbyć. W sprawach firmowych jest to nawet konieczne, jeśli wymienia się sprzęt na nowocześniejszy. Wtedy wchodzi w grę Odkup sprzętu i tutaj wszystkim zajmuje się profesjonalna firma, więc myślę, że warto odpowiednio wcześniej takie usługi wziąć pod uwagę.

  OdpowiedzUsuń