Piafka-blog wnętrzarski

Wyzwanie - odgruzuj swój dom!

23 maj 2017

Jeśli pielęgnujesz i dbasz o swojego wewnętrznego chomika, ale zaczynasz mieć go serdecznie dość - to wyzwanie jest dla Ciebie! Czas na wiosenne porządki i pozbycie się nadmiaru rzeczy zalegających w naszych szafach.

Kiedy zadałam Wam pytanie o to, z czym macie największy problem, jeśli chodzi o organizację, padła zgodna odpowiedź - z chomikowaniem niepotrzebnych rzeczy. Sama tak mam i zaczyna mi to coraz bardziej przeszkadzać. Bo im więcej rzeczy na półkach, tym dłużej i trudniej się sprząta... Nie mówiąc już o szybkim znalezieniu potrzebnych przedmiotów. Stąd pomysł wyzwania!

Na czym to polega?

Na Facebooku znajdziecie grupę Zorganizuj Swój Dom. Powstała przy okazji cyklu postów związanych z organizacją, a teraz pomoże nam we wzajemnym motywowaniu się do zmiany nawyków. Dodajemy zdjęcia z porządków, pokazujemy, ile udało nam się wyrzucić/oddać/sprzedać.

Co kilka dni w grupie pojawi się nowy post związany z kolejnymi grupami przedmiotów do ogarnięcia. Pod specjalną grafiką będzie można doradzać sobie wzajemnie, co warto zostawić, a co lepiej wyrzucić. Ale szkoda tak wszystko od razu wywalać, dlatego powstaną też specjalne, tematyczne posty sprzedażowe. 

Kto jest gotowy na zmiany? Czas na wiosenne odgruzowanie naszych domów!

Plan wyzwania - ułożony według stopnia trudności ;-) Prościej będzie wyrzucić przeterminowane leki czy kosmetyki, niż ukochaną, choć dwa rozmiary za małą, sukienkę.Zapraszam Was do grupy Zorganizuj Swój Dom - warto nieco odświeżyć przestrzeń dookoła nas. Zaczynamy już jutro!


Pozdrawiam,
KajaPodobało Ci się? Podaj dalej
9 komentarzy
 1. Ja jestem na etapie jedzenia. Przerabiam wszystko, co składowałam miesiącami :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A u mnie to i tak szło nie po kolei :) I łatwiej mi oddać komuś ubrania niż wykorzystać zalegające w słoikach kasze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę Ci zazdroszczę :D Ubrania zajmują więcej miejsca i często mają takie fajne materiały, że aż szkoda wyrzucać. Ah, ciężko będzie walczyć z tym wewnętrznym chomikiem :D

   Usuń
 3. Wg mnie pamiątki powinny być na końcu - jeśli idziemy wg stopnia trudności ;) O wiele bardziej bowiem trudno się czegoś pozbyć, co gdzieś tam wiąże się z sentymentem... Np. rysunki dzieci... Z prawie 5 lat życia mojego syna jego prace, których się pozbyłam, mogę policzyć na palcach obu rąk... Z tym chyba najtrudniej właśnie...

  Dwa lata temu zrobiłam porządny porządek w swoich ubraniach - pozbyłam się 17 (sic!) toreb/siat z rzeczami - okazało się, że moja szafa nagle ma wiele miejsca (na zabawki synka chociażby, co by luzem nie leżały ;)). Dalej miewam problem z tym, w co się ubrać, ale przynajmniej ubrań jest mniej i łatwiej mi podjąć decyzję ;D Porządki z ubraniami dzieci też robię na bieżąco, bo maluchy regularnie rosną, co samo w sobie wymusza przegląd ich garderoby...

  Książki... Oj, jako książkoholik mam z tym duży problem... Jako sukces poczytywałam sobie (heh, fajny tematycznie czasownik mi się nasunął ;)) oddanie kilku pozycji. Kij z tym, że mam 3 regały zapełnione ;) Grunt, że od czegoś zaczęłam! :P Na początku roku zrobiłam też porządek w biblioteczce syna. Część książek poszła do innych dzieci (rodzina, znajomi), część do biblioteki :)

  A Twoja ściąga się przyda! Wczoraj stwierdziłam właśnie, że chyba czas na porządki w kuchni ;)

  Ściskam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie racja z tymi pamiątkami, to trudny temat. Ciężko będzie się ich pozbyć, ale jakoś trzeba :D Z rysunkami widziałam dobry patent - segregator na te ważniejsze, a pozostałe zeskanowane.
   17 toreb?! Wow! Jesteś moim idolem! Tej części wyzwania najbardziej się boję, bo mam zdecydowanie za dużo ubrań...
   Powodzenia z pozostałymi porządkami ;-)

   Usuń
 4. Ja zdecydowanie nie jestem typem zbieracza, ale szafę na pewno przydałoby się odgruzować, bo już pęka w szwach ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szafy chyba mają takie magiczne właściwości, że co jakiś czas i tak się zapychają i trzeba je na nowo odgruzowywać ;-)

   Usuń