Piafka-blog wnętrzarski

DIY prosty wieniec świąteczny

23 gru 2018

Odpuściłam w tym roku dekorowanie domu na święta, planowanie, kupowanie ozdób. Może powieszę kilka gwiazdek, ubierzemy choinkę i przystroję kominek gałązkami. Lubię jednak, gdy w domu pięknie pachnie lasem, dlatego nie mogłam się powstrzymać i zrobiłam najprostszy i najszybszy wieniec świąteczny. 

Stroik, który widzicie na zdjęciu u góry jest malutki i można go zrobić w kilka minut. Wystarczy wygiąć gałązkę i związać ją drutem florystycznym na końcu. Potem klejem na gorąco przykleja się dekoracje. Banalne, prawda? Nawet tutorialu porządnego nie da się zrobić ;-)


To było bardzo szybkie DIY, a teraz coś dla ambitniejszych - jak zrobić wieniec w kształcie gwiazdy.


Do wykonania takiego wieńca potrzebne będą gałązki, sekator, drut florystyczny, pistolet z klejem na gorąco.

1. Zacznij od uformowania z drutu kształtu gwiazdy. Nie musi być idealny, zaraz wszystko wyrównasz.

2. Następnie owiń powstały kształt drutem - w ten sposób cała baza stanie się mocniejsza (jeśli masz gruby drut florystyczny i gwiazda się nie rozjeżdża, możesz pominąć ten krok).3. Przytnij gałęzie na długość ramion gwiazdy.


4. Za pomocą drutu florystycznego przymocuj gałęzie do gwiazdy.

5. Korzystając z kleju na gorąco przymocuj kolejne warstwy gałęzi. Uważaj żeby się nie oparzyć.

I gotowe :) Nasza gwiazda wisiała podczas sylwestra w stylu Star Wars. W tym roku wieniec zrobiła dla nas moja mama, jest piękny.

Kochani, z okazji Świąt życzę Wam wszystkiego co wspaniałe. Mnóstwa uśmiechu, braku pośpiechu, złapania oddechu przez te kilka dni. Odpocznijcie, nacieszcie się rodziną, zjedzcie trochę pyszności i nie przejmujcie się niczym.


Pozdrawiam,
KajaPodobało Ci się? Podaj dalej
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz