Piafka-blog wnętrzarski

DIY - 2w1 poduszka i pojemnik - tutorial

22 mar 2018

Lubię rzeczy, które posiadają kilka zastosowań - znudzi się jedna możliwość, zawsze można skorzystać z drugiej. Dlatego zamiast zwykłej poduszki, uszyłam wałek, który łatwo można zmienić w pojemnik o różnych wysokościach. Ciekawi, jak to jest możliwe? Zobaczcie tutorial!

Zanim pokażę Wam, jak uszyć poduszkę wałek albo/i jak uszyć materiałowy kosz np. na zabawki, mam do Was prośbę. Zgłosiłam się do konkursu na Szyciowy Blog Roku. Tak w ramach wyjścia z tematyki wnętrzarskiej ;-) I jeszcze tylko dzisiaj można oddać głos na mojego bloga. Wystarczy podać maila (może być wymyślony, ale wtedy nie masz szansy na wygranie żelazka), przepisać kod i kliknąć oddaj głos. Szyciowy Blog Roku - głosowanie
Każdy mój wpis czyta minimum 1000 osób, pokażcie mi, że tu jesteście, że chcecie więcej, że warto dalej prowadzić tego bloga ;-) Liczę na Was!


Do uszycia 2 sztuk poduszko-pojemnika potrzebujesz:

- kawałków tkaniny:
  •         0,5 x ok. 1,5 m (moja to Kuka - Koniczyny Niebieskie projektu Agi Kobylińskiej) 
  •         48 x 48 cm (czyli kupon tkaniny Kuka)
- wypełnienia do poduszki
- białej nitki

- nożyek
- maszyny/igły
- dużo szpilek
- talerza ok. 20 cm średnicy
- żelazka


Podczas tego projektu użyłam satynowej tkaniny z możliwością drukowania własnego wzoru. Do tej pory najczęściej korzystałam właśnie z moich projektów, ale te niebieskie koniczynki mnie urzekły. Zobacz też moje poprzednie projekty z tkaninami Kuka.

Krok 1.

Na kuponie tkaniny odrysuj 4 okręgi. Przydatny jest do tego talerz o średnicy ok. 20 cm. To dno pojemnika lub boki poduszki. Odpowiednie będę średnice między 18 a 24 cm. Wycinając okręgi dodaj ok. 1,5 cm marginesu na szwy.

Krok 2.

Wytnij 2 prostokąty 0,45 m na 2*π*r okręgów plus margines na szwy ok. 1,5 cm. U mnie, przy średnicy talerza 21cm, wyszły prostokąty 45x66cm + marginesy (zaokrągliłam).

Przy szyciu pojemnika warto jest złożyć prostokąt wzdłuż krótkiego boku i przeprasować żelazkiem. Ułatwi to wywijanie materiału pod koniec.

Krok 3.

W obu prostokątach zszywamy ze sobą prawymi stronami krótsze boki. Tak, by powstały wałki o długości ok. 45 cm. Uwaga! Zostaw mniej więcej na środku,

Krok 4. 

Przyszpilkuj okręgi do wałka, prawymi stronami po czym je przyszyj.

Krok 5.Poduszka - wywiń całość na prawą stronę, włóż wypełnienie i zszyj miejsce.
Pojemnik - wywiń całość na prawą stronę, w połowie wałka włóż jeden koniec wałka w drugi, tak by powstało podwójne dno. Jeśli chcesz, wywiń dodatkowo brzegi by wzmocnić pojemnik.

Jeśli tylko lekko chwycisz materiał w miejscu wywracania na prawą stronę, zawsze możesz zmienić z poduszki na pojemnik i na odwrót.


Lilka poleca wałeczek do ćwiczeń ;-)


W tym tygodniu czeka nas Chrzest Lilki, ale nie spodziewajcie się spektakularnych zdjęć z udekorowanej sali. Odpuściłam ;-) Zaprosiliśmy tylko najbliższą rodzinę, a po mszy będzie obiad i słodkości. Ale nową chustę na tą okazję i tak kupiłam ;-)

Pozdrawiam,
Kaja


Post powstał we współpracy z Kuka.plPodobało Ci się? Podaj dalej
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz