Piafka-blog wnętrzarski

Zmiany w naszym małym salonie

19 paź 2022

mały salon w bloku
Jesienna aura sprzyja kolejnym metamorfozom wnętrz w naszym domu. Tym razem padło na salon! Funkcjonalne urządzenie małego salonu w bloku przy dużej rodzinie stanowi spore wyzwanie. Do tego chciałabym, żeby było ładnie i przytulnie. Na szczęście wreszcie mam plan na aranżację naszego salonu z jadalnią! Powoli zaczynamy, a choć przed nami jeszcze mnóstwo pracy, mała zmiana już wprowadziła odżywczy efekt. Zobaczcie sami.

Wpis powstał we współpracy z Gallerix.pl

Pomysł na aranżację małego salonu 

Długo zastanawiałam się, co mi nie pasuje w naszym salonie. W końcu uznałam, że problem jest brak spójności, chaos. I od tego zaczynamy zmiany - nowe plakaty w dębowych ramach spowodowały, że na ścianach zrobiło się spokojnie, a cały pokój zyskał na przytulności.

Przyznam Wam, że nieco po macoszemu traktowałam ściany w tym pomieszczeniu. Przez ostatnie parę miesięcy nad naszym stołem wisiały świąteczne dekoracje, żeby nie było zbyt pusto. Nawet posprzątany pokój sprawiał wrażenie chaotycznego, nabałaganionego. Zobaczcie, jak bardzo mogą odmienić przestrzeń nowe plakaty! Metamorfoza salonu

Chociaż mamy jesień, zdecydowałam się na typowo wakacyjne zdjęcia. Przypominają nam o lecie, są spokojne i dodatkowo rozjaśniają tę przestrzeń. Plakat z mewami wybrała Lila, bo kojarzy jej się z naszymi wakacjami nad morzem. Żółw spodobał się Roszkowi, a mi widok z łódką, tak bardzo podobny do moich ukochanych krajobrazów ze Szwecji. 
Ramy można powiesić na ścianie bez wiercenia, korzystając ze specjalnych haczyków, które posiadają gwoździe. Wydaje mi się to świetną alternatywą dla przyklejanych haków, ale jeszcze ich nie testowałam. Nas i tak czeka sporo szpachlowania przed malowaniem, więc trzy dodatkowe dziury nie robią różnicy. Docelowo plakaty będą w innym miejscu salonu, ale to dopiero za jakiś czas. Od tego dopiero zaczynamy zmiany, ale już widzę większą motywację do pracy. Skoro same plakaty potrafią tak odmienić pomieszczenie, to jak cudownie będzie po malowaniu i drobnym przemeblowaniu! A wiecie, co jest najfajniejsze? Wystarczy zmienić zdjęcia, żeby stworzyć zupełnie inny klimat w tym kąciku jadalnianym. Myślę, że pokuszę się o to w okolicy świąt.
Jesteście ciekawi dalszych planów? Na moim Instagramie możecie zobaczyć wstępną wizualizację, a tu napiszę więcej, jak jeszcze ustalimy kilka szczegółów.   

A na koniec świetna wiadomość dla Was - z kodem Piafka30 możecie kupić plakaty oraz ramy w Gallerix.pl z 30% zniżką! 

Na stronie marki jest super Galeria Obrazów, w której znajdziecie gotowe zestawy plakatów pasujących do siebie wraz z wizualizacją układu ram na ścianie. To bardzo ułatwia zakupy :) 


Pozdrawiam,
Kaja

Podobało Ci się? Podaj dalej
  • Na nowsze wpisy zapraszam wkrótce!
Brak komentarzy: